szombat, február 16, 2019
Betûméret
 • Védetté nyilvánított Vásárosnamény-Vitka között húzódó „Vitkai Platánfasor” helyi jelentőségű védett természeti terület

  Bővebben

 • Vásárosnamény város Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Vásárosnaményi járásban. Hozzá tartozik 1969 óta Vitka, továbbá az 1939-ben Gergelyi és Ugornya egyesítésével keletkezett

  Bővebben

 • Zoárd nap környékén Vásárosnaményban a régi Kraszna hídon idén már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a város névadó legendájáról elnevezett Sokadalom. zoardnap.hu

  Bővebben

 • A Lónyayak  a honfoglalással egy időben kerültek a térségbe. Közülük sok jeles tudós, udvari főember, magas állami tisztségviselő, kiváló magyar hazafi került ki. Meghatározó szerepet játszottak a terület életében.   

  Bővebben

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Általános közzétételi lista

Szervezeti,személyzeti adatok Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok Gazdálkodási adatok

Bővebben

Közérdekű adatok

Közbeszerzések,sportkoncepció, szerződések, mellékletek, előterjesztések, nyilvántartások, cselekvési program

Bővebben

Testületi anyagok

Meghívók, testületi anyagok, testületi döntések, jegyzőkönyvek.

Online Kapcsolatfelvétel

Közvetlen kapcsolatfelvétel az Önkormányzattal.

Polgármester köszöntő

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket Vásárosnamény város hivatalos honlapján!

Bízom abban, hogy weboldalunkon nézelődve megismerik Vásárosnamény nevezetességeit, a város és a környék természeti értékeit, múltját és jelenét. Vásárosnamény Magyarország Észak- keleti részén, Szabolcs- Szatmár- Bereg megyében, a Tisza, Szamos és a Kraszna folyók találkozásánál fekszik. 1969- ben egyesült Gergelyiugornyával és Vitkával, majd 1979- ben városi rangot kapott. A város a beregi térség oktatási, kulturális, egészségügyi, gazdasági, kereskedelmi, idegenforgalmi és közlekedési centruma. Itt található a Felső- Tisza vidék legjobb adottságú Tiszai szabad strandja. A város kiemelkedő látványossága a tájegység páratlan régészeti, néprajzi értékeit és történetét bemutató Beregi Múzeum. A turisták által is elismert gyűjteményének 2007-től a felújított Tomcsányi- kastély ad otthont.  A belváros jellegzetes épülete a műemlék református templom. A városnéző látogatónak a szatmár - beregi táj ételkülönlegességeit is érdemes megismerni. A város vendéglátási kapacitása megyei viszonylatban is kiemelkedő. 2010-ben lettem Vásárosnamény polgármestere. Eddigi munkám során számos kihívással, feladattal találkoztam. Munkatársaimmal közösen azon dolgozunk, hogy városunkban minél élhetőbb környezetet sikerüljön megteremtenünk. Igyekszünk felkutatni a városunk számára értékes és előnyös lehetőségeket, pályázatok írásával és a lehető legkedvezőbben kihasználni az Európai Unió nyújtotta projekteket is. Törekszünk arra, hogy fejlesszük városunkat, munkahelyeket teremtsünk, hogy a városlakók valóban érezhessék, hogy biztonságuk és boldogulásuk egyaránt fontos nekünk.
Vásárosnamény és környéke rengeteg látnivalót rejt magában, lakói kedves, vendégszerető emberek. Bízom abban, hogy nem csak virtuálisan, hanem személyesen is ellátogat hozzánk!

Kellemes időtöltést és jó böngészést kívánok!                                                                                                                                               Tisztelettel: Filep Sándor, polgármester 
   
   
Tündér Tour - Felső- Tiszavidéki Kerékpáros Maraton - Vásárosnamény 2018      
Zoárd-napi Sokadalom 2017

 

 

______________________________________________

Európai parlamenti képviselők választása 2019

 

 

VÁRUNK önkéntesnek! Segíts megtisztítani a Tiszát!

PET A RENGETEGBEN MÁSODIK RÉSZ

VÁRUNK önkéntesnek! Segíts megtisztítani a Tiszát!

Fő támogató: Agrárminisztérium

Fő szakmai partner: Országos Vízügyi Főigazgatóság

 

Időpont: 2019. március 1-3.

 

Helyszín: bázis Vásárosnaményban, ahonnan minden reggel közösen megyünk az ártérbe

Hol van már a tavalyi hó? Azt nem tudjuk, de azt sajnos igen, hogy tavalyi [ ... ]

HírekBővebben...
Tisztelt Vásárosnaményi Lakosok, Ingatlanhasználók!

Településünk területén tapasztalható, hogy az ingatlanok házszámmal történő megjelölése sok helyen hiányos, vagy nem megfelelő. Ez megnehezíti a Magyar Posta munkáját, gondot okoz a tűzoltóság, a mentőszolgálat munkájában, illetve akadályozza a tájékozódást is a városban.

Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testületének a közterületek elnevezéséről [ ... ]

HírekBővebben...

Az EFOP 3.2.9-16-2016-00023 Óvodai és iskolai segítés a gyermekek esélyeinek növelésére pályázat keretein belül Vásárosnamény Város szociális térképét szeretnénk elkészíteni.

Kérjük a kérdések megválaszolásával szíveskedjék ehhez hozzájárulni! A kérdések az Ön háztartására vonatkoznak.

[link]

HírekBővebben...

Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testületének Pénzügyi Bizottsága pályázatot hirdet az Önkormányzat tulajdonában lévő szociális bérlakás pályázat útján történő hasznosítására:

A bérlakás címe:                                                      [ ... ]

HírekBővebben...

ELFOGADTÁK AZ ILLEGÁLIS KUTAK MORATÓRIUMÁNAK 2020-IG TÖRTÉNŐ MEGHOSSZABBÍTÁSÁT

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezésére a Magyar Országgyűlés elfogadta az illegálisan kialakított kutak bírságmentes fennmaradására korábban 2018. december 31-ig szóló időpont 2020 végéig történő meghosszabbítását.

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) [ ... ]

HírekBővebben...

Megyénk teljes területén, minden településén a lakossági tulajdonú ingatlanok és a társasházak ég éste rm é k-eIvezetőinek rendszeres felülvizsgálatát a katasztrófavédelem szakemberei végzik el. Érdemes megtervezni és ütemezni a karbantartással, ellenőrzéssel kapcsolatos feladatokat. Célszerű ugyanis nem a fűtési szezonra vagy a szezon előtti utolsó napokra halasztani [ ... ]

HírekBővebben...

Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testülete a BURSA HUNGARICA  felsőoktatási önkormányzati ösztöndíjpályázatok elbírálásáról szóló 132/2018. (XI. 29.) önkormányzati határozata alapján 20 fő „A” típusú pályázót részesített támogatásban.

 

A támogatások havi összege 5 000 Ft.

Összesen benyújtott érvényes pályázatok száma:

„A” [ ... ]

HírekBővebben...
Tisztelt Hölgyem/Uram! Tájékoztatom, hogy a Képviselő-testület döntött az időskorúak támogatásáról.

Tájékoztatom, hogy a Képviselő-testület döntött az időskorúak támogatásáról.

 

Támogatásra jogosultak – anyagi körülményeiktől függetlenül – azok, akik

Vásárosnamény városban bejelentett (állandó) lakóhellyel rendelkeznek, Vásárosnamény településen kívül tartózkodási cím nem került részükre megállapításra, december 31. napjáig betöltötték [ ... ]

HírekBővebben...

Tájékoztatjuk, hogy Társaságunknál korábban nem elérhető, de a mai kornak megfelelő, és jogosan elvárható funkciókkal bővült az ügyfélkiszolgálás: E-számla, mobil applikációs ügyintézés, vízcenter oldal, online bankkártyás fizetés.

Amint arról korábban tájékoztattuk Önöket, az új, korszerűbb integrált vállalatirányítási rendszerre történő átállás a Tiszamenti [ ... ]

HírekBővebben...

A téli hónapokban a hagyományos fűtést használó ingatlanoknál sok hamu képződik. A hamu és a salak a kuka ürítésekor szállóporként jelentkezik, így veszélyt jelent a hulladékszállítást végző dolgozóink egészségére és a gépek működőképességére is. A forró hamu megrongálja a gyűjtőedényt és rendkívül tűzveszélyes a hulladékgyűjtő autóba kerülve! A forró [ ... ]

HírekBővebben...

Pár tanács a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt-től

A téli fagy maradandó kárt okozhat a háztartások belső vízhálózatain, az elfagyott szerkezetek cseréje akár 20.000 Ft, vagy azt meghaladó összeg is lehet, nem beszélve a fagy okozta csőtörésből eredő vízelfolyásról. A Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. néhány hasznos tanáccsal hívja fel a figyelmet arra, hogy kis [ ... ]

HírekBővebben...
Tisztelt Pályázók! (BURSA)

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának döntése értelmében a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázat 2019. évi fordulójában a pályázati beadási határidő és az önkormányzati döntési határidő is meghosszabbításra került.

 

Új határidők:

A pályázatok benyújtásának módosított határideje:

november 13.

A települési önkormányzati [ ... ]

HírekBővebben...
További Híreink

Vásárosnamény’s Sights

Tomcsányi castle – Museum of Bereg

 

Tomcsányi castle is a Baroque castle which can be admired in its complete beauty since 2007, and it gives place to the collection of the Museum of Bereg. The preserved historic building with arcades, pillared porch, four towers and corner rooms used to be the residence of the Lónyay family. Ferenc Rákóczi II was staying here when he issued the „Namény edict” in which he invited the noblemen of Szabolcs to fight. In the museum a permanent exhibition demonstrates the prehistory of Bereg ad the era of the Conquest. At this exhibition demonstrating the folk culture of the region there can be seen not only the nationally renowned collection of iron stoves and pig-iron, but also an embroidery and folk weave collection of Bereg, Easter eggs of Bereg, architectural monuments, furnishment and other household objects.

 

Opening Hours:

 

1st April – 31st October

 

Monday: Closed

 

Tuesday – Friday: 8:30–16:30

 

Saturday–Sunday: 8:00–16:00

 

 

1st November – 31st March

 

Monday–Friday: 8:00–16:00

 

Contact Information:

 

Address of the museum:4800 Vásárosnamény, Szabadság tér 26.

Head office and post address of the museum:4800 Vásárosnamény, Rákóczi út 13.

Phone:(+36) 45/ 470 638, (+36) 45/ 570 146

E-mail:info@beregi-muzeum.hu

Website: http://www.beregi-muzeum.hu

Szent István Memorial Park

 

The Memorial Park can be found next to the Tomcsányi Castle, where multiple artworks created by Aranka E. Lakatos sculptor can be seen; the bronze half-length statue of the agricultural politician Sándor Kiss, who was born in Vásárosnamény, and the bronze full-length statue of St. Stephen.

Location:4800 Vásárosnamény, Szabadság tér

 

Mother River with her Children

 

The statue composition called “Mother Rover with her Children” on the Szabadság Square is an artwork of symbolic meaning, representing the meeting of three rivers – Tisza, Szamos, Kraszna – at the city border. Formally the bathing mother and her children are giving a lyrical “action” to this piece of art, in which the mother (the river Tisza) is hugging her children (Szamos, Kraszna) in order for them to move forward together in the sweeping dynamism. The artwork was inaugurated in 1987.

 

Location:4800 Vásárosnamény, Fő tér

 

Reformed Church

 

The historic building of the reformed church can be found in the city centre. The original gothic church was built in the 14th century, and extended in the 18th century; however, it was reconstructed in 1937. A gothic keystone has remained from the old church; the epitaph of Zsuzsanna Lónyay. According to the stories the Transylvanian-type pulpit and the two Moses-chairs were made of the previous church’s wood material.

 

Address:4800 Vásárosnamény, Szabadság Square 8.

 

Szilva Thermal Bath and Wellness

 

The water of the bath was labeled as medicinal water in 2014. The alkali hydrogen carbonated medicinal water which comes up from a depth of 700 meters contains sodium, chloride and sulfate in a large amount. For the lovers of swimming there is a 16 meters long pool with 120 centimeters average depth that provides a pleasant way to relax. The wellness services of the spa are designated to help the physical and spiritual recreation of the visitors. Children can have a wonderful time at the aquatic nursery.

 

Contact Information

 

Address:4800 Vásárosnamény Beregszászi Street 1/b.

Phone/Fax:(+36) 45/ 470-180

E-mail: reception@szilvafurdo.hu

Website: www.szilvafurdo.hu

 

Atlantika Waterpark

 

Atlantika Waterpark which can be found a few hundred meters away from the free beach of Tisza provides a great source of entertainment all day for the whole family. It is welcoming visitors from May till September with its slide park covering an area of 4.5 hectares, thermal and experience pools and a seal show.

 

Contact Information:

 

Address: Vásárosnamény – Gergelyiugornya Gulácsi Street 56.

Phone:(+36) 45/570-112

E-mail:atlantikus@freemail.hu

Website:www.atlantika.hu

 

 

Free Beach of Tisza

 

The biggest attraction of Vásárosnamény is its waters. The silky sand free beach of Tisza in Gergelyugornya entices tourists every year, but it is also a favored harbor of the ones on a water tour.

Near the coast there are almost 400 wooden stilt houses which turn the coastal area into a real holiday resort. There are many clubs, catering units and restaurants close to the free beach that offer high quality services to the visitors.

 

 

Vizipocok Kikötő (Water Vole Harbor)

 

To the fans of active and extreme sports there is a possibility to rent hovercrafts, catamarans, BBQ grill and party boats, but they can also drive a jet-ski, wakeboard or surf. You can roam around the area by bicycle, tandem and segway on the built-up levee crest, and at nights you can have a great party in the clubs.

 

Location:Gergelyiugornya- Tisza coast recreation area

Phone:(+36) 30/288-4426, (+36) 30/288-2236

E-mail: vizipocok@vizipocok.com

Website: www.vizipocok.com

 

Plane-tree Lane

 

The plane-tree lane which consists of 86 trees and was planted at the beginning of the 20th century enjoys local protection. It can be found along the access route to the part of the city called Vitka in Vásárosnamény.

 

Location: 4804 Vásárosnamény-Vitka, Damjanich Street

Hunting Exhibition

The permanent exhibition was formed on 600m2 presenting fair game from the 5 continents. It demonstrates Africa, Asia, Canada, and also Europe is part of it, in which Hungary and Bereg is emphasized with its game and wildlife. Inside the exhibition space 80 prepared large mammals, 20 small mammals and about 40 birds were placed. As the door is opened the birds awaken along with the rising sun, and passing by them we can hear their singing, just as other animals placed in the exhibition sound with their own voice. Visitors are informed about the occurrence of the different species in an interactive way, via Ipads so as the hunters and civilians – especially children – may get an insight onto the relationship of the nature, the game and the hunter.

 

Address:4800 Vásárosnamény Szabadság Square 25.
Phone:06 30 372 47 70
E-mail:info@hunorhotel.eu

Website: www.hunorhotel.hu

Vásárosnaményi Ifjúsági Klub          

 

 

 

 

 

OTP HK 970x250 1019

Eseménynaptár

Február 2019
H K Sz Cs P Szo V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

KÖZÖS ÖNKORMÁNYZATI HIVATAL

Cím: 4800 Vásárosnamény
Tamási Áron u. 1.
Tel/Fax.: (06-45) 470-022; 470-035; 470-225
E-mail: hivatal@vasarosnameny.hu

Hivatali ügyfélfogadás
Hétfő: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 12:00
Péntek: 8:00 - 12:00

 

Térítési díj befizetés és ügyintézés
Hétfő: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Csütörtök: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Péntek: 9:00 - 10:00

 

Vásároisnaményi Járási Hivatal Kormányablak Osztály

Cím:4800 Vásárosnamény, Tamási Á. u. 1.
Tel: 45/795-079 Fax:45/795-080 (az ügyintézők melléken érhetőek el)
Időpontfoglalás: személyesen, telefonon, interneten (magyarorszag.hu)

Nyitvatartás
Hétfő: 7:00 - 17:00
Kedd: 8:00 - 16:00
Szerda: 8:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 18:00
Péntek: 8:00 - 16:00

(16 óra után csak bankkártyás fizetésre van lehetőség)

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI KORMÁNYHIVATAL VÁSÁROSNAMÉNYI JÁRÁSI HIVATAL
további elérhetőségei, egyébb információk

Top Free Bets Bonuses view here.

xmlns:og="http://ogp.me/ns#" xmlns:fb="http://ogp.me/ns/fb#"