péntek, augusztus 18, 2017
Betûméret
 • Védetté nyilvánított Vásárosnamény-Vitka között húzódó „Vitkai Platánfasor” helyi jelentőségű védett természeti terület

  Bővebben

 • Vásárosnamény város Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Vásárosnaményi járásban. Hozzá tartozik 1969 óta Vitka, továbbá az 1939-ben Gergelyi és Ugornya egyesítésével keletkezett

  Bővebben

 • Zoárd nap környékén Vásárosnaményban a régi Kraszna hídon idén már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a város névadó legendájáról elnevezett Sokadalom. zoardnap.hu

  Bővebben

 • A Lónyayak  a honfoglalással egy időben kerültek a térségbe. Közülük sok jeles tudós, udvari főember, magas állami tisztségviselő, kiváló magyar hazafi került ki. Meghatározó szerepet játszottak a terület életében.   

  Bővebben

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Általános közzétételi lista

Szervezeti,személyzeti adatok Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok Gazdálkodási adatok

Bővebben

Közérdekű adatok

Közbeszerzések,sportkoncepció, szerződések, mellékletek, előterjesztések, nyilvántartások, cselekvési program

Bővebben

Testületi anyagok

Meghívók, testületi anyagok, testületi döntések, jegyzőkönyvek.

Online Kapcsolatfelvétel

Közvetlen kapcsolatfelvétel az Önkormányzattal.

Polgármester köszöntő

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket Vásárosnamény város hivatalos honlapján!

Bízom abban, hogy weboldalunkon nézelődve megismerik Vásárosnamény nevezetességeit, a város és a környék természeti értékeit, múltját és jelenét. Vásárosnamény Magyarország Észak- keleti részén, Szabolcs- Szatmár- Bereg megyében, a Tisza, Szamos és a Kraszna folyók találkozásánál fekszik. 1969- ben egyesült Gergelyiugornyával és Vitkával, majd 1979- ben városi rangot kapott. A város a beregi térség oktatási, kulturális, egészségügyi, gazdasági, kereskedelmi, idegenforgalmi és közlekedési centruma. Itt található a Felső- Tisza vidék legjobb adottságú Tiszai szabad strandja. A város kiemelkedő látványossága a tájegység páratlan régészeti, néprajzi értékeit és történetét bemutató Beregi Múzeum. A turisták által is elismert gyűjteményének 2007-től a felújított Tomcsányi- kastély ad otthont.  A belváros jellegzetes épülete a műemlék református templom. A városnéző látogatónak a szatmár - beregi táj ételkülönlegességeit is érdemes megismerni. A város vendéglátási kapacitása megyei viszonylatban is kiemelkedő. 2010-ben lettem Vásárosnamény polgármestere. Eddigi munkám során számos kihívással, feladattal találkoztam. Munkatársaimmal közösen azon dolgozunk, hogy városunkban minél élhetőbb környezetet sikerüljön megteremtenünk. Igyekszünk felkutatni a városunk számára értékes és előnyös lehetőségeket, pályázatok írásával és a lehető legkedvezőbben kihasználni az Európai Unió nyújtotta projekteket is. Törekszünk arra, hogy fejlesszük városunkat, munkahelyeket teremtsünk, hogy a városlakók valóban érezhessék, hogy biztonságuk és boldogulásuk egyaránt fontos nekünk.
Vásárosnamény és környéke rengeteg látnivalót rejt magában, lakói kedves, vendégszerető emberek. Bízom abban, hogy nem csak virtuálisan, hanem személyesen is ellátogat hozzánk!

Kellemes időtöltést és jó böngészést kívánok!                                                                                                                                               Tisztelettel: Filep Sándor, polgármester

TÖBB MINT TESTŐR Sporttal az egészségért!

A sport nem csak a test épülésére, de a szellemi fejlődésre is hatással van. A Tisza parti Vásárosnaményban szinte mindenki valamit sportol, persze előtérben vannak a vízi sportok, az úszás mellett a kajakozásnak, de az egyre divatosabb sárkányhajózásnak is széles rajongótábora van már. Akik meg a biciklizést részesítik előnyben, azok a 150 kilométeres bicikliúton akár körbe is karikázhatják a környező településeket megtekintve közben a helyi nevezetességeket is.

Háromdimenziós épületvetítés premier a Szilva Fürdőre!

 

Városmarketing Gyémánt Díj 2017

H I R D E T M É N Y (Bartók B. u. 5/A. II/7.)
Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testületének Pénzügyi Bizottsága pályázatot hirdet az Önkormányzat tulajdonában lévő szociális bérlakás pályázat útján történő hasznosítására:   A bérlakás... Bõvebben...
H I R D E T M É N Y Bartók B. u. 5/C. I/4.
Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testületének Pénzügyi Bizottsága pályázatot hirdet az Önkormányzat tulajdonában lévő szociális bérlakás pályázat útján történő hasznosítására:   A bérlakás... Bõvebben...
TISZTELT VÁROSLAKÓ!
IMAGE Vásárosnamény település közigazgatási területének a 41 -es számú közúttól északra és a Tisza folyótól nyugatra eső részére mézelő méhek nyúlós költésrothadása fertőző méhbetegség megállapítása miatt a   KÖZSÉGI ZÁRLATOT RENDELEK EL!   A zárlat alatt álló területről tilos kivinni méheket, azok termékeit, betegséget terjesztő tárgyakat és anyagokat!   A zárlat alatt álló területre méheket bevinni... Bõvebben...
Kiértesítés áramszünetekről
Vásárosnamény:   2017.07 hó 19 - én                                    08.00 órától – 13.00 óráig   Rákóczi u. 21 sz. Alkotmány u. teljes + Bölcsőde, Gyermekház,(Alkotmány u. 3 sz.alatti társasházat nem érinti) Földhivatal, volt mozi épület, Kossuth u. 32 (Pizzéria és ruhásbolt).   2017.07 hó 19 -... Bõvebben...
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS Szabadság tér 1
Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testülete a 87/2017. (VI. 29.) önkormányzati határozat alapján nyilvános pályázatot ír ki a 4800 Vásárosnamény Szabadság tér 1. szám alatti 109,62 m2 alapterületű ingatlan bérbeadására.   1.      A meghirdetett ingatlan üzlethelyiség funkciót tölt be. 2.      Felszereltsége: összkomfortos. 3.      A bérleti jogviszony 5 éves határozott idejű időtartam. 4.      A... Bõvebben...
Tájékoztató kánikula idejére
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Fehérgyarmati Katasztrófavédelmi Kirendeltségetájékoztatja a Tisztelt Lakosságot a hőség elleni védekezésről.   Hőség elleni védekezéssel kapcsolatosan fontos tanácsok, javaslatok a lakosság részére: A nagy meleg az emberi szervezetben vérnyomáscsökkenést, alacsonyabb pulzusszámot okoz, ezáltal csökken a koncentrációs képesség, lankad a figyelem. Nagyobb a valószínűsége a baleseteknek is. Amikor a napi... Bõvebben...
Tűzgyújtási tilalom
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Fehérgyarmati Katasztrófavédelmi Kirendeltségetájékoztatja a Tisztelt Lakosságot, hogy 2017. június 20. napjától az egész ország területére kiterjedő tűzgyújtási tilalom lépett érvénybe, amely visszavonásig tart. Tilos a tűzgyújtás az erdőterületeken, a fásításokban és ezek 200 méteres körzetén belül lévő ingatlanokon. Ide értendők a felsorolt területeken található tűzrakó helyek, a... Bõvebben...
Lakossági fórum
Tájékoztatom Vásárosnamény Város lakosságát, a civil érdekképviseleti és gazdálkodó szervezeteket, valamint a településen működő elismert egyházakat, mint partnereket, hogy önkormányzatunk Képviselő – testülete törvényi kötelezettségének eleget téve A településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos... Bõvebben...
Tájékoztatás hőségriasztás elrendeléséről
IMAGE Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzési adatai, valamint az EMMI Klímaváltozás és Környezeti Egészséghatás elemző Osztály - összes tényező számbavétele alapján készített - szakmai ajánlásait figyelembe véve az ország egész területére vonatkozóan 2017. június 22-én (csütörtök) 00.00 órától - június 26-án (hétfő) 24.00 óráig II. fokú hőségriasztást rendelt el. Az előző években kiadott szakmai útmutatások a... Bõvebben...
Meghívó pályázati fórumra
Vásárosnamény Város Önkormányzata meghívja Önt „Esély otthon” címmel tartandó pályázati fórumra. A támogatási konstrukció célja, hogy a településünkön élő fiatalok számára reális alternatívává váljon a helyben maradás, valamint a kedvezményes lakhatás támogatásának biztosítása.   A fórum ideje:          2017. június 22-én (csütörtökön), 17 óra A fórum helyszíne:... Bõvebben...
ÉRTESÍTÉS LÉGI SZÚNYOGGYÉRÍTÉSRŐL
IMAGE Ezúton értesítjük a Tisztelt városlakókat, hogy Vásárosnamény Város Önkormányzatának illetékességi területén (Vásárosnamény, Gergelyiugornya, Vitka) légi szúnyoggyérítés kerül elvégzésre. A védekezés időpontja: 2017. június 20. a polgári napnyugtát megelőző 1,5 órában. Pótnapok 2017. június 21-22. időjárástól függően. Felhasználásra kerülő vegyszer megnevezése: Légi irtás esetén: CORATRIN, Mosquitox 1 ULV Forte,... Bõvebben...
H I R D E T M É N Y (Vásárosnamény, Bartók B. u. 5/B. III/8.)
Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testületének Pénzügyi Bizottsága pályázatot hirdet az Önkormányzat tulajdonában lévő szociális bérlakás pályázat útján történő hasznosítására:   A bérlakás... Bõvebben...
Pályázati felhívás (óvodavezető)
Vásárosnamény Város, valamint Jánd, Kisvarsány, Olcsva Községek Óvoda Fenntartó Társulása a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. §- a alapján pályázatot hirdet   a Vásárosnaményi Játékország Óvodái óvodavezető (magasabb vezető) beosztás ellátására.   A munkáltató (kinevezési, megbízási jogkör gyakorlójának) neve: Vásárosnamény Város, valamint Jánd,... Bõvebben...
Tájékoztató zöldfelületek kezeléséről
IMAGE Tisztelt ingatlantulajdonosok/használók! Vásárosnamény Város Önkormányzata Képviselő-testületének a környezetvédelem helyi szabályairól szóló 33/2011. (XII. 21.) rendelete szabályozza az ingatlanok előtti, a közút szegélyéig tartó területek kezelésének a szabályait: „ 8. § (3) Az ingatlan tulajdonosa, vagy használója köteles az úttest határáig tartó zöldfelület gondozására. A közlekedést akadályozó fásszárú növények... Bõvebben...

Templom_ban

Vásárosnamény város Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Vásárosnaményi járásban. Hozzá tartozik 1969 óta Vitka, továbbá az 1939-ben Gergelyi és Ugornya egyesítésével keletkezett

Vásárosnaményban megkezdődött a Bereg Szíve megállóhely rekonstrukciója

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség, mint konzorciumvezető „A Felső-Tisza Víziturizmusának komplex fejlesztése" című programja kapcsán európai uniós támogatást nyert el. A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projekt első fejlesztési területe Vásárosnamény, ahol 67 794 000 Forintos pályázati támogatásból újul meg a Bereg Szíve Üdülőközpontban létesülő vízitúra megállóhely.

A vásárosnaményi Bereg Szíve vízitúra megállóhely rekonstrukciójának célja, hogy az ingatlanon található épületek közül a főépület, mint közösségi tér és egy hozzá kapcsolódó gondnoki épület felújítása megvalósuljon. Az ingatlanok fejlesztése egyrészt biztosítja, hogy a Vásárosnamény-Gergelyiugornya Tisza-parti üdülőközpont újra megfelelő színvonalon fogadhassa a vízitúrázókat, másrészt pedig a jövőben megfelelő helyszínt adjon a fiatal generáció számára a kajak-kenu sportág megismerésére.

Az elmúlt időszakban a létesítmény nem megfelelő, rossz állapota miatt a túrázók többségében már elkerülték a megállóhelyet, így az önkormányzat igyekezett lehetőségeket találni a fejlesztésre. Az önkormányzat a Magyar Kajak-Kenu Szövetséggel (mint konzorciumvezetővel) való együttműködésnek köszönhetően a GINOP-7.1.2-15 kódszámú „A Felső-Tisza vízi turizmusának komplex fejlesztése" című pályázati eljáráson bruttó 67 794 000 Forintos uniós támogatást nyert el a felújításra.  

Vásárosnamény célja, hogy a fejlesztés eredményeként az eddig meglévő és a sportágat kedvtelésből űző vízitúrázók megtartása mellett új célcsoportként az iskolásokat, a fiatalokat elérve tudatosítsa a testmozgás fontosságát, valamint hobbi és versenysport szinten is kiváló sportolókat nevelhessen a régióban. A beruházásnak köszönhetően a nyár folyamán már európai színvonalú, minőségi megállóhelyek tudják fogadni a vízitúrázókat.

A Bereg Szíve Üdülőközpontban a munkaterület átadása 2017. március végén megtörtént és ezt követően négy hónapon belül a kivitelezés befejeződik.

A projekt megvalósulási szakaszairól bővebb információt a www.kajakkenusport.hu oldalon olvashatnak.

Az előírásoknak megfelelően működik a Vásárosnaményi szennyvíztisztító telep

Továbbra is megfelelő a Vásárosnaményi szennyvíztisztító telep működése, a távozó szennyvíz folyamatosan tiszta, ezt támasztja alá a megyei hatóság által a telepen végzett legutóbbi ellenőrző vizsgálat jegyzőkönyve.

 

A Vásárosnaményi szennyvíztisztító telep technológiája jelenleg is folyamatosan üzemel. A műtárgyak az előírások szerint működnek, a szennyvíziszap elvétele és préselése folyamatos. A telepet elhagyó tisztított szennyvíz tiszta, átlátszó, lebegő anyagtól mentes.

 

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság legutóbb 2017. március 28-án tartott helyszíni ellenőrzést a szennyvíztisztító telepen. A hatóság szakemberei a vizsgálat során megállapították, hogy a szennyvíztelepről távozó tisztított szennyvíz átlátszó, tiszta, ahogy tiszta a szennyvíz a csatornába történő befolyásnál is.

 

Tisztának, átlátszónak találták a távozó tisztított szennyvizet a 2017. március 29-én váratlanul a telepre kilátogató vásárosnaményi önkormányzati képviselők is, akik a megyei katasztrófavédelmi hivatal ellenőrzését követően szemrevételezték a szennyvíztisztító telepet.

 

A TRV Zrt. felelős szolgáltatóként, állandó ellenőrzések mellett, továbbra is mindent megtesz a hatékony szennyvíztisztításért, a Tisza folyó vízminőségének megőrzéséért.

 

Vásárosnaményi Ifjúsági Klub          

 

 

 

 

 

Eseménynaptár

Augusztus 2017
H K Sz Cs P Szo V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

KÖZÖS ÖNKORMÁNYZATI HIVATAL

Cím: 4800 Vásárosnamény
Tamási Áron u. 1.
Tel/Fax.: (06-45) 470-022; 470-035; 470-225
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hivatali ügyfélfogadás
Hétfő: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 8:00 - 12:00 | 13:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 12:00
Péntek: 8:00 - 12:00

 

Térítési díj befizetés és ügyintézés
Hétfő: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Kedd: NINCS ÜGYFÉLFOGADÁS
Szerda: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Csütörtök: 9:00 - 11:45 | 12:45 - 16:00
Péntek: 9:00 - 10:00

 

Vásároisnaményi Járási Hivatal Kormányablak Osztály

Cím:4800 Vásárosnamény, Tamási Á. u. 1.
Tel: 45/795-079 Fax:45/795-080 (az ügyintézők melléken érhetőek el)
Időpontfoglalás: személyesen, telefonon, interneten (magyarorszag.hu)

Nyitvatartás
Hétfő: 7:00 - 17:00
Kedd: 8:00 - 16:00
Szerda: 8:00 - 16:00
Csütörtök: 8:00 - 18:00
Péntek: 8:00 - 16:00

(16 óra után csak bankkártyás fizetésre van lehetőség)

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI KORMÁNYHIVATAL VÁSÁROSNAMÉNYI JÁRÁSI HIVATAL
további elérhetőségei, egyébb információk

Top Free Bets Bonuses view here.